Budowa II linii metra na warszawskiej Pradze trwa.

Budowa II linii metra na warszawskiej Pradze trwa.

Na 2019 rok planowane jest oddanie kolejnych stacji II linii metra. Za stacją Dworzec Wileński powstaną kolejno: Szwedzka (w pobliżu skrzyżowania ul. Strzeleckiej i Szwedzkiej) i Trocka. Obecnie budowanych jest sześć nowych stacji metra. Cała druga linia metra będzie gotowa przed 2023 rokiem.


Stacja Szwedzka – będzie znajdować się na Pradze Północ, przy ul. Strzeleckiej, po wschodniej stronie ulicy Stalowej. Będzie graniczyć z zajezdnią autobusową. To stosunkowo niewielka budowla, o długości 135 m. Będzie pierwszym przystankiem II linii za Dworcem Wileńskim. Jest to najwęższy plac budowy w całej sieci metra.  Z jednej strony stoi dawna fabryka kosmetyków Pollena, w której mają powstać lofty, po drugiej stronie – dwie ceglane kamienice. To tutaj powstaje nowa inwestycja mieszkaniowa Stalowa 27.

Dojazd ze stacji Szewdzka na ul. Świętokrzyską będzie trwał około 12 minut. Metrem dojedziemy do pracy, szkoły, ale także w inne chętnie odwiedzane miejsca takie jak: Centrum Nauki Kopernik, Trakt Królewski, Muzeum Pragi, Teatr Powszechny, Ogród Zoologiczny czy nad Wisłę– na lewym brzegu rzeki jedno z wyjść ze stacji metra prowadzi wprost na Bulwary Wiślane, które są popularnym miejscem wypoczynku i rekreacji nad wodą.