Kupujesz nowe mieszkanie? Ile zajmie wykończenie?

Conajmniej 3 miesiące – tyle zajmie wprowadzenie się do nowego mieszkania. Jeśli zależy nam na czasie, warto rozważyć kupno „pod klucz” u dewelopera. Jak planować wykończenie wnętrza aby szybko wprowadzić się do mieszkania?

Pamiętajmy aby z odpowiednim wyprzedzeniem znaleźć ekipę budowlaną i sprawdzić dostępność materiałów wykończeniowych. Na niektóre płytki możemy czekać nawet 12-16 tygodni!

Wybór ekipy budowlanej

Mamy poważne braki wśród fachowców, wielu z nich zdecydowało się wyjechać za granicę. Dlatego warto zacząć poszukiwania z dużym wyprzedzeniem. Podpytaj się rodziny, znajomych o godnych polecenia specjalistów.

Dostawa materiałów

Jeżeli kierujemy się chęcią szybkiej przeprowadzki wybierajmy materiały dostępne „od ręki”. Przy produktach rzadkich, sprowadzanych z zagranicy czy niestandardowych czas oczekiwania może wydłużyć się do kilku tygodni np. kuchnia na wymiar to czas oczekiwania ok. 16 tygodni.

Drobne prace budowlane

Powinniśmy przewidzieć czy chcemy wyburzyć i postawi nowe ścianki działowe, przesunąć punkty elektryczne czy wprowadzić klimatyzację do pomieszczeń.

Wykończenie „pod klucz” przez dewelopera

Wykończone mieszkania „pod klucz” warto wziąć pod uwagę, gdy zależy nam na czasie bądź nie chcemy robić wszystkiego na własną rękę. Co ważne, skraca się czas przeprowadzki do nowego mieszkania, bo firmy wykończeniowe wykonujące usługi dla developera mogą przystąpić do pracy zanim zaczną się odbiory mieszkań. Szacowany koszt to od 500/m2 do ok. 1 300 zł. Standardy wykończenia różnią się jakością używanych materiałów i zakresem prac, które zostaną wykonane.